Kto vytuneloval Európu?

Autor: Marcel Franko | 10.11.2011 o 7:00 | Karma článku: 12,19 | Prečítané:  2006x

Takú kopu exkrementov, čo sa nahromadila na ekonomický systém a trhový mechanizmus Eurozóny a EÚ ako takej sa len tak často nevidí. Nemá zmysel položiť si otázky o príčinách. Koľko "odborníkov", toľko názorov. Riešenie? Názor na záver.

Kríza sem, kríza tam. Európska dlhová, hypotekárna, realitná, svetová finančná, hospodárska, americká banková, thajská harddisková. Každý deň krachuje, nekrachuje, znižuje, zvyšuje rating, požiačiava, nepožiačiava. Kto? Novodobí tunelári v kapitalistickom šate. Akú logiku má zadlžovanie, prehlbovanie štátnych deficitov? Kto stojí za bankami, nadnárodnými korporáciami? Ako získalo 29 bánk privilégium záchrany z peňazí daňových poplatníkov? Kto ide chrániť svoje bohatstvo? Aké bohatstvo? Žiadne. "Euričká" zmizli, vyparili sa. Ostalo mínusové červené číslo "zobrazené v inernetbankingu" národných bánk. Pomenujme krízu inak. Čo tak morálny úpadok politickej a bankovej elity. Akú zodpovednosť má dnes vrcholový politik, či už na národnej alebo európskej úrovni? Žiadnu. Bez ohľadu na poslanecký plat ( vreckové, pozn. autora ) a jeho výšku, záujem politikov je upriamený iným smerom. Každý deň sme svedkami deformácie trhu umelým zabraňovaním resp. oddiaľovaním nevhynutných bankrotov. A prečo?  Lebo medveď? Lebo keď sa zakladala únia hovorilo sa len o "A", nikto nemyslel na "B", no a dnes už máme "C". Voláme po zmene základných dokumentov. Správne. Toto nie je chrípka, s akou sa telo vyporiada do troch dní s desiatimi typmi antibiotík.

"Toto je mor, bankový deficitný tunel, ktorý si úspešne razí morálna bieda. "

"Zahubiť" ho môže len masívna zmena systému. Mali by sme zastaviť tento morálny úpadok v našej spoločnosti, zachrániť pošliapané demokratické princípy, určiť mieru zodpovednosti za nezodpovedné rozhodnutia. Ako? Napríklad aj občianskou ústavou, posilnením záväznosti výsledku referenda, návratom k reálnej ekonomike. Vyčistenie je nevyhnutné.

P.S. Aj veľkolepá, dokonalá Rímska ríša padla. Symbolicky to už začalo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Výbuch na koncerte v Manchestri neprežilo 22 ľudí

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.

KOMENTÁRE

Teror siahol na deti

Útok na štadión plný mladých ľudí jasne naznačuje, že pre teroristov neexistujú hranice.

DOMOV

Politický geograf: Veľa ľudí nevie, koho si proti Kotlebovi vybrať

Kotleba ťaží aj zo slabej informovanosti.


Už ste čítali?