Vystavte faktúru, zaplatia vám zo štátneho!

Autor: Marcel Franko | 5.2.2011 o 7:00 | (upravené 5.2.2011 o 8:44) Karma článku: 6,60 | Prečítané:  948x

Dátum: 31. január 2011 - prevodný príkaz - suma: 150 eur, účet príjemcu: štátna pokladnica, účel: daň z motorových vozidiel. Dátum 4.2.2011 výmena ložiska v kolese, suma: 300 eur a príspevok do štátnej kasy 20%. Pri tejto príležitosti si dovolím napísať krátky komentár, keďže peniaze som nenašiel ležať na chodníku.

Nebudem tu pokračovať v oplakávaní tém z mojich predošlých blogov. Rozhodnutie som urobil. Dnes cítim potrebu reagovať na udalosti ostatných dní ohľadom slovných súbojov pána doktora a inžiniera. Neviem ako vy, ale ja to už vnímam ako trápne divadlo, potrebu dvoch "ignorantov" vracať si požičané. Nikto nezmení to, čo napáchal ten alebo onen bezchrbtovec v minulosti. Môžeme z toho vyvodiť exemplárny trest a prijať opatrenia, aby sa podobné veci už v budúcnosti neopakovali. Mňa nezaujíma ukájanie sa oboch aktérov tlačovými besedami. Mňa zaujíma ako sa naložilo aj s mojou platbou,  ktorú som opísal už v úvode a aký odborníci riadia štát vo vzťahu k ústave SR. Uniká tu podstatná vec a síce to, že sa bavia o peniazoch daňových poplatníkov. Daňových poplatníkov, ktorí im dali právomoc nakladať s hodnotami, ktoré vytvárajú. Opäť sme však stúpili vedľa, určite. Vážení páni zabúdajú, že milióny eur, ktoré sú na pretrase ich televíznych posedení pri minerálke, sú peniazmi verejnými. Milióny, ktoré neležia na ich osobnom účte, možno.

Chce to poriadnu dávku odvahy a sebareflexie, a nielen pre oboch, aby priznali, že zlyhali. Ľudia, ktorí riadili a riadia našu krajinu, pseudopolitici, už pomaly ale isto obývajú morálne dno spoločnosti. Bojujú o moc vystavovať si faktúry, bojujú za práva a nároky ich sponzorov. 

,,Čistiť za ušami by si mali všetci, čo boli pri moci od roku 1989."

Mali by sme uvažovať, my voliči, či by nebolo na prospech spoločnosti dať priestor novým moderným odborníkom, novým osobnostiam a ľuďom v politike. A nie fakturantom, ktorí si spravili zo štátnej kasy firemnú pokladnicu, ktorá podľa nich asi leží na chodníku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan rozbiehal šprint pre kolegu, v druhej etape na Tour Down Under skončil štvrtý

V celkovom poradí je slovenský cyklista na treťom mieste.

DOMOV

Dobré ráno: Z úst im išli retiazky a klince, opisuje prácu exorcista

Exorcistu vyberie biskup, musí byť kňaz.

KOMENTÁRE

Exekučné amnestie sú nový morálny hazard

Možno do oddlžovania idú s najlepšími úmyslami, ale dopadne to ako vždy.


Už ste čítali?